Skip to content

Idea Alapítvány

Alapítványunk képzési programokat kínál a hamis, megtévesztő információ felismeréséhez szükséges ismeretek megszerzéséhez, az információ megfelelő szűréséhez szükséges készségek fejlesztéséhez.

Az iskolában a diákok megtanulnak írni, olvasni, és megismerik a kénsav képletét. Arra viszont senki nem készíti fel őket, hogyan különböztethetik meg a valódi híreket az átverésektől. Az Idea Alapítvány célja az információ hitelességének vizsgálatához szükséges ismeretek és készségek fejlesztése.

 

Tanítási filozófiánk

Valljuk, hogy a digitális eszközök megfelelő használata nem elsősorban a technikai ismeretek átadása, hanem a kritikai befogadás fejlesztése révén valósítható meg. A gyerekeknek tartott órák főként csoportmunkára épülnek, ahol helye van a kreatív alkotásnak és az információs környezet működését modellező szerepjátékoknak is. A diákok többek között megtanulnak elbeszélésből hírt alkotni, szerkesztőségi munkát és tényellenőrzést modelleznek, vagy épp belebújnak egy algoritmus szerepébe.

Ilyen formában érhetőek el képzéseink

rendszeres foglalkozások) egy-egy téma mentén szervezett foglalkozás) b_Kurzus/szakkör (egymásra épülő d_Workshop (alkalmanként a_Applikáció vagy online platform/játék

Itt vagyunk jelen

Dél-Dunántúl (Baranya megye Vas megye Somogy megye Zala megye) Tolna megye) Észak-Alföld (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye Hajdú-Bihar megye Jász-Nagykun-Szolnok megye) Dél-Alföld (Békés megye Csongrád-Csanád megye Bács-Kiskun megye) Észak-Magyarország (Borsod-Abaúj-Zemplén megye Heves megye Nógrád megye) Közép-Dunántúl (Komárom-Esztergom megye Fejér megye Veszprém megye) Közép-Magyarország (Pest megye) Nyugat-Dunántúl (Győr-Moson-Sopron megye

Nekik szólnak programjaink

f_13-14 éves gyerekek e_11-12 éves gyerekek

Top kompetenciák, amiket fejlesztünk

Kritikus gondolkodás/ problémamegoldás Önbizalom/önismeret Kíváncsiság