Ingyenes mentalizációt fejlesztő MESEcsoportok hátrányos helyzetű gyerekeknek és érzelmi fókuszú esetmegbeszélések óvodapedagógusoknak nyolcadik kerületi óvodákban.

Az érzelmeink felismerése és megosztása nélkülözhetetlen a lelki jólléthez. Célunk, hogy ez természetes legyen mindenki számára Magyarországon társadalmi helyzettől függetlenül. Szeretnénk, ha a gyerekek olyan családokban nőnének fel, ahol a lelki egészség és a reflektív jelenlét része a mindennapoknak. Fejlesztjük a gyerekek érzelmi tudatosságát, önismeretét, mentalizációs készségét és támogatjuk a szülők önreflexióját, gyerekével való kapcsolatát.
8. kerületi óvodákban hátrányos helyzetű gyerekeknek tartunk kiscsoportos, érzelmi fókuszú MESEcsoportokat saját módszertanunk alapján. Fejlesztjük a mentalizációs készséget, az önismeretet, az érzelmek felismerésének és szabályozásának készségét, ami hosszú távon segíti a társas helyzetekben való magabiztosabb tájékozódást.
Az óvodákban érzelmi fókuszú esetmegbeszéléseket tartunk az óvodapedagógusoknak, így hatásunk indirekten még több gyerekhez eljut. A programban önkénteskedő pszichológusok és pszichológus hallgatók alapos felkészítést és rendszeres kötelező szupervíziót kapnak, így szakemberi identitásuk alapjaiba épül be a szociális érzékenység.
Szülőkonzultációval kiegészített 10 alkalmas HogyVagy MESEcsoportjainkat fizetőképes családoknak is kínáljuk társadalmi vállalkozásunkban. A szülőkonzultációkon csoportvezető pszichológusaink együtt gondolkodnak a szülőkkel támogatva őket abban, hogy minél jobban megértsék a gyerekük viselkedését, érzéseit.
- Budapest
- Óvodás gyermekek (3-6)
- Alsó tagozatosok (7-10)
- Szülők
- Pedagógusok
- Alkalmazkodókészség/reziliencia
- Kommunikáció
- Önbizalom/önismeret