A Mesemúzeum és Meseműhely a mese és a mesélés tágan és komplexen értelmezett pedagógiai fontosságára szeretné felhívni a figyelmet. A mesemondás és –felolvasás nemzedékeket is összekapcsoló társas tevékenység, másfelől nézve: közösségképző tevékenység. A különböző kultúrák meséinek, történeteinek megismerése, feldolgozása növeli az eltérő kultúrák, életmódok, világnézetek és életkorok iránti toleranciájukat.
A múzeum elsődleges célja, hogy felhívja a figyelmet a mesékre, hogy őrizze és ápolja ezt a mindannyiunk és az összes utánunk következők számára nélkülözhetetlen kulturális közkincset.
Mivel az iskolai nevelés leginkább a gyerekek értelmi fejlesztésére összpontosít, a Mesemúzeum célja, hogy kiállításai és a hozzá kapcsolódó drámapedagógiai és művészeti foglalkozások révén jelentős eredményeket érjen el az iskolai nevelés által kevésbé érintett területen, az érzelmi nevelés tekintetében.
A Mesehősök 7 próbája foglalkozás során a résztvevőknek próbákat kell teljesítenie. A hét próba mindegyike más-más készséget, képességet érint, és az összes érzékszerv mozgósítására szükség van a megoldásukhoz, legyen szó népmesei idézetek párosításáról, az égig érő fa odújába rejtett kincsek kitapogatásáról, labirintusban való eligazodásról vagy éppen a sárkány elnáspángolásáról.
– További múzeumpedagógiai foglalkozások: Óriás-társasjáték, Kívánj valamit, A ház titkai, Királyi döntések.
– Hétvégi családi programok (pl. diafilmvetítés, papírszínház mesék, kreatív foglalkozás stb.)
– Születésnapi zsúrok rendezése. Környékbeli séta.
- Budapest
- Óvodás gyermekek (3-6)
- Alsó tagozatosok (7-10)
- Együttműködés/csapatmunka
- Érzelmi Intelligencia
- Önbizalom/önismeret